Android qurilmalar uchun Zarnews.uz mobil ilovasi. Yuklab olish x

Samarqandlik 97 nafar keksalar “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi

O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Vasiylik kengashining joriy yil 6 maydagi “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlash to‘g‘risida”gi qaroriga ko‘ra, turli sohalarda ko‘p yillar davomida halol va samarali mehnat qilgan pensiya yoshidagi yurtdoshlarimizlardan bir guruhi “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.

Ular orasida viloyatimizdan quyidagilar bor:

I darajali “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan

Ochilov Latif - mudofaa faxriysi, polkovnik.

Luxmanov Hamza - mudofaa faxriysi, polkovnik.

Abdulqosimov Ali - Samarqand davlat universiteti professori.

Karimov Suyun - Samarqand davlat universiteti professori.

Muqimov Ziyodulla - Samarqand davlat universiteti professori.

Nasimov Abdullo – Samarqand davlat universiteti professori.

Sa’diyev Sadri - Samarqand davlat universiteti professori.

Tursunova Mahkamoy - Samarqand davlat universiteti professori.

To‘raqulov Behzod - Samarqand davlat universiteti dotsenti.

Shodiyev Narziqul - Samarqand davlat universiteti professori.

Quvondiqov Obloqul - Samarqand davlat universiteti professori.

Allayorov Yaxshinor - tibbiyot faxriysi.

Sodiqov Naim - Samarqand tibbiyot universiteti dotsenti.

Jo‘rabekov Zoir - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan irrigator.

Mamasharipova Dilorom - O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi.

Xolmurodova Zulfiya - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi.

Erkaboyeva Zavra - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi.

Mamatqulov Omonqul - sud tizimi faxriysi.

Obloqulov Salom – prokuratura faxriysi.

Alibekov Jumaniyoz - partiya faxriysi.

Oripov Anvar - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Ro‘zimurodov Baraka - “VETERAN” birlashmasi faxriysi.

Shukurov Siddiq - “VETERAN” birlashmasi faxriysi.

Otayorov Nazar - jamiyat faxriysi.

Bozorov Obid - “Nuroniy” faxriysi.

Xolmurodov Rustam - davlat va jamoat arbobi.

Amirova Salomat - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Otayev Tolliboy - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Ashurov Toshpo‘lat - xalq ta’limi faxriysi.

Bahromov Abdulla - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Bahronov Ahrorqul - xalq ta’limi faxriysi.

Bobakalonov Ibragim - tibbiyot faxriysi.

Boboxo‘jayev Muzaffar - xalq ta’limi faxriysi.

Bobomurodova Xosiyat - shoira, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi.

Bultakov Abdiqodir - qurilish faxriysi.

Jalilov Jaffar - sanoat faxriysi.

Ziyadillayev Zubaydilla - xalq ta’limi faxriysi.

Lutfullayev Umrillo - tibbiyot faxriysi.

Matlyubov Akobir - oliy ta’lim faxriysi.

Murtazayev Isrofil - tibbiyot faxriysi.

Omonov Usmon - xalq ta’limi faxriysi.

Pardayev Mamayunus - faxriy iqtisodchi, professor.

Rahmatov Nusrat - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan jurnalist.

Saidmurodov Jo‘raqul - mahalla faoli.

Saparov Hazratqul - xalq ta’limi faxriysi.

Sohibnazarov Nasrullo - O‘zbekiston xalq ustasi.

Taniyev Eliboy - O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor.

Toshmatov Normamat - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Tovboyev Bo‘riboy - xalq ta’limi faxriysi.

To‘rayev Muso - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi.

To‘raqulov Rahim - mahalla faoli.

To‘xliyev Iskandar - faxriy iqtisodchi, professor.

Ubaydullayev Jo‘raqul - mahalla faoli.

Usmonov Said - xalq ta’limi faxriysi.

Xolmirzayev Do‘stmuhammad - qishloq xo‘jaligi faxriysi, professor.

Xudoyqulov Rizo - O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist.

Sharipov Abdurahmon - faxriy muhandis.

Shukurova Xanifa - xalq ta’limi faxriysi.

Yuldashev Ubaydulla - faxriy iqtisodchi.

Yangiboyev Tolliboy - xalq ta’limi faxriysi.

Qiyomov Umurzoq - xalq ta’limi faxriysi.

II darajali “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan

Aminova Muzaffar - adliya faxriysi.

Nasimov Akrom - tez tibbiy yordam faxriysi.

Rahimov Po‘lat -  turizm faxriysi.

Abduraimov Sobirjon - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Amonov Ismoil - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Axatova Jibak - madaniyat faxriysi.

Ahmedova Shahodat - kutubxona faxriysi.

Berdiyev Bekmurod - mahalla faoli.

Mamarahimov Nazar - mahalla faoli.

Mansurov Usmonqul - xalq ta’limi faxriysi.

Musurmonov To‘ra - mahalla faoli.

Nabiyev Hamroqul - tibbiyot faxriysi.

Nazarov Qurbon - xalq ta’limi faxriysi.

Nayabov Ibrohim - mahalla faoli.

Nodirov Rajab - xalq ta’limi faxriysi.

Ro‘ziyev Baxrol - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Ro‘ziyev Rahmon - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Sayfullayev Abdurashid - mahalla faoli.

Soleyev Ahmadjon - professor.

Suvonov Ahtam - xalq ta’limi faxriysi.

Tishayeva Bashorat - xalq ta’limi faxriysi.

Turonov Safar - mahalla faoli.

Turdiyev Shavkat - mahalla faoli.

Umidov Alisher - televideniye faxriysi.

Usmonov Anorboy - mahalla faoli.

Haydarova Zaynab - O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan paxtakor.

Shernayev Ismoil - xalq ta’limi faxriysi.

Yakubjanov Olimjon - xalq ta’limi faxriysi.

Qurbonov Qo‘chqor - faxriy iqtisodchi.

Hasanov Rajab - qurilish faxriysi.

III darajali “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan

Axtamova Farida - tibbiyot faxriysi.

Ashurov Ne’mat - xalq ta’limi faxriysi.

Iskandarov Zikrillo - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Xoldorov Otaqul - qishloq xo‘jaligi faxriysi.

Qodirova Suymali - tibbiyot faxriysi.

Jumaboyev No‘’monjon - mahalla faoli.

***

Ma’lumot o‘rnida: 2020 yilda “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan samarqandlik 30 nafar nuroniylar taqdirlangan bo‘lsa, 2021 yilda 57 nafar faol keksa faxriylar ko‘kragiga ushbu nishon taqilgan.